تلفن فروش : 02155042576

نوین سازان برتر

مشاوره ، طراحی ، تولید ، نصب و اجرای کرکره برقی ، سیستم های کنترل تردد

درب های اتوماتیک ( شیشه ای ، کرکره ای و پارکینگی )

کرکره برقی

تهیه و نصب انواع کرکره برقی از تخصصی ترین خدمات نوین سازان برتر می باشد . تمامی محصولات ما با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتری قرار می گیرد . لازم بذکر است تمامی هزینه های نصب ، ایاب ذهاب و هزینه جانبی دیگر بصورت رایگان محاسبه خواهد شد . در این صفحه به معرفی انواع کرکره برقی و مطالب مرتبط با آن می پردازیم .

تاریخچه کرکره برقی
کرکره برقی چیست ؟
مزیت های کرکره برقی و چرا باید از کرکره برقی استفاده کنیم
چه موتور هایی معمولا در کرکره برقی استفاده می شود ؟
تغییر ظاهری کرکره برقی و اصطلاح لوکس سازی
آیا استفاده از کرکره برقی در ساختمان ها اجباری است ؟
قیمت کرکره برقی
قیمت موتور کرکره برقی
بهترین موتور کرکره برقی
تفاوت تیغه فولادی یا تیغه آلومینیومی در کرکره برقی
چرا در بعضی از مشاغل از تیغه های پانچ شده در کرکره برقی استفاده می شود
ترمز ایمنی کرکره برقی یعنی چه ؟

تاریخچه کرکره برقی

زمان و تاریخ اختراع و استقاده از کرکره برقی و درب های اتوماتیک حدودا به 2000 سال قبل در کشور یونان می باشد . مخترع درب اتوماتیک و کرکره برقی نیز بر اساس اسناد به دست آمده شخصی بوده است به نام هرون که یکی از دانشمندان معروف زمان خود بوده است که اختراعات بسیار دیگری نیز داشته است .  این دانشمند توانسته بوده با استفاده از گرمای آتش معبد و فشاری که از تبخیر آب ان در ظرف های برنجی تولید می شود و پمپاژ آن به ظرف دیگر ، بتواند وزنه ای که به وسیله طناب و قرقره به درب معبد وصل بوده را فعال نماید و از آن به بعد از این ایده در تمامی درب های شهر استفاده کرده است .
لازم به ذکر است ، کرکره های برقی به مدل امروزی از حدود 70 سال در آمریکا ساخته شده است و به سرعت با توجه به نیاز بشر ، این ابزار روز به روز پیشرفته تر شد و به کرکره های برقی و درب های اتوماتیک حال حاضر تبدیل شده است .

کرکره برقی چیست ؟

در گذشته اکثر مغازه دار ها و صاحبان فروشگاه ها از درب های چوبی استفاده می کردند و با توجه به نیاز اساسی فروشگاه به امنیت بیشتر ، کرکره های آهنی جای خود را به درب های چوبی قدیمی داد که مراتب از امنیت بیشتری برخوردار بودند . در این بین ، فروشگاه های بزرگ و مغازه های بزرگ با توجه به وزن و حجم زیاد کرکره آهنی دچار مشکلاتی بودند که باید روزانه کرکره آهنی با وزن زیاد را بالا و پایین بکشند . با توجه به این مشکل و نیاز راه حل برای فروشگاه های بزرگ ، کرکره های برقی وارد بازار شدند و  تکنولوژی کرکره برقی از اروپا و آمریکا وارد ایران شد . 
زمانی که نسخه اولیه کرکره های برقی در ایران مورد استفاده شد ، دارای چندین ایراد اساسی بود . یکی از این مشکلات صدای بسیار زیاد آن در زمان بالا و پایین رفتن آن بود که جهت حل این مشکل و کاهش صدای آن از موتور های اینورتر کم صدا استفاده کردند که تا حدی صدای بالا و پایین رفتن کرکره را کاهش داد . البته با توجه به استفاده از تیغه های آلومینیومی در نسل اولیه کرکره برقی ، قیمت کرکره برقی در ان زمان بسیار بالا بوده است .کمی بعد با هدف کاهش قیمت تمام شده کرکره برقی ، تیغه کرکره قولادی مورد استفاده قرار گرفت که باعث شد قیمت های کرکره برقی نیز کاهش یابد . 

مزیت های کرکره برقی و چرا باید از کرکره برقی استفاده کنیم

یکی از مهمترین ویژگی های کرکره های برقی ، ویژگی ضد سرقت آن می باشد . همواره دغدغه بسیاری از مشاغل مانند صرافی ها ، طلا فروشی ها ، بانک ها و فروشگاه های بزرگ سرقت می باشد و یکی از راه کارها جهت کاهش این دغدغه استفاده از کرکره برقی می باشد .
مزیت دیگر استفاده از کرکره برقی ، ظاهر زیبای آن در مقایسه با کرکره های قدیمی می باشد . شما می توانید با توجه به نمای فروشگاه و یا ساختمان خود ، ظاهر کرکره برقی خود را انتخاب کنید و در صورت نیاز رنگ دلخواه خود را خریداری و استفاده نمایید . همچنین شما می توانید در صورت نیاز از تیغه های رنگی نیز جهت زیبایی بیشتر استفاده نمایید .
در قسمت بالا بیان کردیم که یکی از مشکلات کرکره های قدیمی ، سخت بودن بالا و پایین کردن آن بوده است و مغازه دار می بایست با زحمت بسیار حداقل روزی یک بار آن را بالا و پایین بکشد . در زمان استفاده از کرکره های برقی دیگر این مشکل به صورت صد در صد حل می شود و شما تنها با یک دکمه آن را بالا و پایین می کنید.
یکی دیگر از مشکلات کرکره های قدیمی ، زیاد بودن صدای ان ها در زمان بالا و پایین آمدن بود . در حال حاضر با استفاده از کرکره های برقی ، صدای تولید شده تقریبا به صفر رسیده است و اصطلاحا به این نوع کرکره برقی ها ، کرکره برقی بی صدا نیز گفته می شود . 
کرکره برقی با توجه به شرایط اب و هوایی ، مقاوم می باشد . شما در زمان برف ، افتاب ، باد و باران نگران خرابی و تغییر شکل تیغه های کرکره برقی نباشد . البته توصیه می شود در زمان خرید و نصب کرکره برقی ، حتما از شرکت های معتبر خریداری کنید تا از کیفیت کرکره برقی اطمینان حاصل نمایید .

چه موتور هایی معمولا در کرکره برقی استفاده می شود ؟

از موتور هایی که معمولا در کرکره برقی استفاده می شود می توان به موتور کرکره برقی سنترال ، به موتور کرکره برقی توبولار و به موتور کرکره برقی ساید اشاره کرد که هر کدام با توجه به محل ، میزان استفاده و سایز ویژگی های محل نصب کرکره برقی به مشتریان گرامی پیشنهاد می گردد . از موتور های ساید بیشتر در کرکره های پرتردد و عریض مانند ساختمان های بزرگ  و فروشگاهی زنجیره ای استفاده می شود . از موتور های تیوبلار نیز در ابعاد کمتر از 12 متر مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا نسبت به سایر موتور ها دارای قیمت کمتری می باشد .
موتور های سنترال و یا سانترال معمولا بین موتور های توبولار و ساید می باشند و برای اندازه و تردد متوسط مورد استفاده قرار می گیرد .البته نصب این نوع موتور نسبت به سایر موتور های کرکره برقی معمولا سخت تر می باشد و نسبت به سایر موتور ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

تغییر ظاهری کرکره برقی و اصطلاح لوکس سازی

در شرایط نیاز ، مشتری می توان ظاهر کرکره مورد نظر خود را از قبیل پروفیل ، پلیت ها و تیغه و ... را با سلیقه خود انتخاب نماید تا ظاهر کرکره برقی با همان چیزی شود که مشتری نیاز دارد . به این فرانید لوکس سازی کرکره برقی گفته می شود . 

آیا استفاده از کرکره برقی در ساختمان ها اجباری است ؟

با توجه به قوانین جدید شهرداری ها ، ساختمان های می بایست برای درب های پارکینگ ساختمان از کرکره برقی استفاده نمایند . البته توصیه می شود که جهت افزایش امنیت ساختمان و پارکینگ ، حتما از کرکره برقی هایی استفاده شود که در آن از تیغه فولادی استفاده شده است . همچنین می بایست با توجه به میزان استفاده از کرکره برقی ، موتور مناسب آن را انتخاب کرد . به طور مثال در ساختمانی که پارکینگ آن دارای ظرفیت 200 خودرو می باشد نمی توان از موتور کرکره برقی معمولی استفاده کرد و باید از موتوری استفاده کرد که تحمل حجم زیاد کارکرد را داشته باشد .

قیمت کرکره برقی

قیمت تمام شده کرکره برقی با توجه به فاکتور های مختلفی محاسبه می شود . ما در نوین سازان برتر همواره سعی کرده ایم که محصول خود را با کیفیت عالی و با قیمت کف بازار به مشتریان عرضه نماییم . جهت اعلام نهایی قیمت کرکره برقی پیشنهاد می شود که درخواست بازدید از ساختمان و با فروشگاه خود را به کارشناسان ما ارسال نمایید و یا تصاویر مناسب و با کیفیت آن را جهت اعلام قیمت برای ما ارسال کنید . به طور کلی فاکتور هایی مانند نوع موتور کرکره برقی ، عرض و ارتفاع محثل نصب کرکره برقی ، تعداد تیغه مورد نیاز و نوع آن در قیمت تمام شده یکی کرکره برقی مهم می باشند .  البته فاکتور های دیگری نیز در بعضی از پروژه های خاص مانند استفاده از منبع تغذیه و .. نیز در قیمت کرکره برقی بی تاثیر نمی باشد .
در زمان اندازه گیری محل نصب کرکره برقی ، اگر محل مورد نظر شما آهن کشب شده باشد از داخل پروفیل و اگر اهن کشی نشده است از دیوار و جایی که کرکره برقی باید نصب شود اندازه گیری نمایید .

قیمت موتور کرکره برقی

موتور های کرکره برقی موجود در بازار ، از کشور های مختلف دنیا به ایران وارد می شود . به همین دلیل قیمت آن با توجه به نوسانات ارز ، قیمت ثابتی ندارد .موتور کرکره برقی ، مهمترین جزء کرکره برقی می باشد ، به همین دلیل در زمان خرید آن دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید که با توجه به اندازه محل نصب کرکره و میزان استفاده از آن ، موتور مناسب را انتخاب نمایید . 

بهترین موتور کرکره برقی

در زمان انتخاب موتور کرکره برقی ، نمی توان همواره از یک نوع موتور استفاده کرد و معمولا برای هر ابعاد و نوع استفاده ای می بایست موتور متناسب به ان را خریداری کرد . به همین دلیل چیزی به عنوان بهترین موتور کرکره برقی ، واژه مناسبی نمی باشد .

تفاوت تیغه فولادی یا تیغه آلومینیومی در کرکره برقی

این دو نوع تیغه از نظر قیمت و امنیت و مقاومت در برابر ضربات متفاوت می باشند . تیغه های آلومینیومی نسبت به تیغه های فولادی از مقاومت کمتری برخوردار می باشند .

چرا در بعضی از مشاغل از تیغه های پانچ شده در کرکره برقی استفاده می شود

در بسیاری از مشاغل مانند طلافروشی ها ، بانک ها و صرافی ها ، با توجه به اهمیت دیده شدن داخل مغازه در شب ، توضیه می شود که از تیغه کرکره پانچ شده استفاده نمایند . این تیغه ها از امنیت بالایی نیز برخوردار می باشند . تیغه های پانچ شده در رنگ بندی های مختلف با توجه به نیاز شما در بازار موجود می باشد .

ترمز ایمنی کرکره برقی یعنی چه ؟

در زمان جدا شدن موتور و یا پاره شدن زنجیر موتور کرکره برقی ، جهت جلوگیری از افتادن و سقوط کرکره برقی از ترمز ایمنی استفاده می گردد .

اطلاعات تماس
آدرس : تهران ، نازی آباد ، خ اکبر مشهدی ، میدان پارس ، مجتمع تجاری پارس ، طبقه اول ، واحد 43
دفتر مرکزی:55042576-021
تلفن : 44964108 -021  
فکس:55342541-021
همراه:09125233243
ایمیل:mostafa.kafshdooz@yahoo.com
شبانه روزی در خدمت شما هستیم .

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت نوین سازان برتر محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح